Extra English – Szkoła języka angielskiego

O nas

Co nas wyróżnia?

2012 rok to początek naszej działalności, ale praktyka i doświadczenie były już wcześniej. Nasi lektorzy to grupa wykwalifikowanych i oddanych sprawie ludzi, którzy lubią to co robią, szukając nowych sposobów zachęcania innych do nauki języka angielskiego. 

extra english team

Niemniej jednak, jesteśmy elastyczni na potrzeby klienta, a także posiadamy know how, aby sprostać tym potrzebom. Extra English nastawiona jest na pomoc tym, którzy życzą sobie zarówno osiągać jak i przekraczać wyznaczone sobie cele. Aby zapewnić naszym uczniom najlepsze środowisko do nauki, staramy się być otwarci, cierpliwi, oddani sprawie, dostosowani do potrzeb uczących się i przyjaźnie nastawieni.

Przede wszystkim używamy standardowych, tradycyjnych metod nauczania. Wierzymy, że nie można nauczyć się języka obcego bez umiejętności czytania, pisania, słuchania czy mówienia, a wszystkie te umiejętności nie mogą być w pełni osiągnięte bez zrozumienia zasad gramatyki. 

Poznaj nasz zespół!

Matthew Potts

Matthew Potts

Właściciel / Native Speaker

Postanowiłem podjąć tę karierę zawodową w 2005 roku, wierząc, że mogę stać się świetnym nauczycielem. Po szesnastu latach mojej pracy, czternastu latach w Polsce, moim celem pozostaje: nadal być najlepszym nauczycielem, jakim mogę być. Rozumiem to w ten sposób: aby być naprawdę świetnym, muszę wiedzieć wszystko o języku angielskim, umieć to wytłumaczyć każdemu uczniowi i konsekwentnie prowadzić doskonałe lekcje. Oczekiwania, jakie mam wobec mojej szkoły, są niemniejsze – deklarowaną misją Extra English było stworzenie kultury i środowiska, w którym każdy uczeń mógłby osiągnąć swoje cele i je przekroczyć. Kultura Extra English, postawa i kompetencje naszego zespołu lektorów, entuzjazm naszej społeczności uczniów i przestrzeń, w której obecnie działamy, spełniły tę wizję – jestem dumny z nauczyciela, którym się stałem i szkoły, którą zbudowałem.

Jestem wyjątkowo przygotowany do pomocy polskim uczniom w szybkim postępie w nauce języka angielskiego dzięki mojej znajomości polskiej kultury i języka w połączeniu z moim doświadczeniem w nauce języków obcych i szerokim doświadczeniem w pracy z uczniami w każdym wieku i na każdym poziomie. Dyplom licencjata z języka niemieckiego uzyskałam w 2001 roku, studia te również obejmowały zakres z lingwistyki angielskiej. W 2006 roku uzyskałem certyfikat TEFL po ukończeniu intensywnego kursu pedagogicznego dla nauczycieli języka angielskiego. Uczę w Chrzanowie od 2007 roku, pomogłem zdać egzaminy (FCE, CAE, Extended Matura itp.), widziałam, jak moi studenci odnoszą sukcesy na studiach filologii angielskiej m.in. na jednych z najlepszych uczelni w Polsce i przygotowywałam młodych i nieco starszych ludzi na nowe życie za granicą. Moi studenci to obecni świetni lektorzy j. angielskiego, z których jestem bardzo dumny. Ponadto współpracuję z lekarzami, naukowcami i profesorami w przygotowaniu ich tekstów do publikacji w międzynarodowych czasopismach naukowych oraz w prezentowaniu ich badań naukowych przed międzynarodową publicznością. Dodatkowo współpracuję z uniwersytatmi w zaresie tłumaczeń i weryfikacji tłumaczeń książek i innych publikacji naukowych. Regularnie angażuję się w działaność dla lokalnej społeczności. Od kilku lat zasiadam w jury jako przewodniczący w corocznym konkursie recytatorkim w językach obcych organizowanym przez KSW w Libiążu. Wspieram i biorę udział w akcjach organizowanych przez Stowarzyszenie GRACJA z  Chrzamowa, które działa na rzecz dzieci z niepełnospranością oraz ich rodzin. Dołączam do lokalnych akcji sprzątania naszego miasta i rejonu.

Uwielbiam sport, w szczególności baseball i football amerykański, a kilka lat temu współpracowałem z lokalnym zespołem zawodników, trenując i wprowadzając ich w tajniki tej gry.

Prywatnie mąż i tata. Rodzinne wycieczki rowerowe oraz wspólne przyrządzanie pizzy to nasze ulubione zajęcia.

Zapraszam na lekcje do mnie i mojego zespołu lektorów w Extra English.

Karina Czechowicz

Lektor - dzieci / Administrator

Byłam kursantem  w Extra English od dziecka. W rodzinnej atmosferze, jaką zapewnia ta placówka, zawsze mogłam liczyć na wsparcie. Wysoki poziom nauczania pozwolił mi na zdanie egzaminów – gimnazjalnego i maturalnego z bardzo dobrymi wynikami. Obecnie jestem studentką Skandynawistyki dla biznesu ze specjalnością szwedzką. Swobodnie posługuję się trzema językami: szwedzki, niemiecki i oczywiście angielski.

Od dwóch lat uczę j. angielskiego grupy dziecięce oraz pracuję jako administrator w Extra English. Uczenie dzieci daje mi ogrom satysfakcji, lubię patrzeć, jak cieszą ich postępy w uczeniu się tego języka. Nauka to nie tylko książka, na moich zajęciach jest także zabawa.

Jessica Pacura Malczyk

Native Speaker - dzieci, młodzież

Jestem native speakerem j. angielskiego z Chicago. Dwa lata temu przeprowadziłam się do Chrzanowa z moim mężem, który jest Polakiem. Po przyjeździe tutaj pojawiła się przede mną perspektywa zostania nauczycielem języka angielskiego i od tego czasu uczę. Przez ostatnie lata pracowałam głównie z dziećmi, ale lubię też uczyć nastolatków i dorosłych. Jestem kreatywną, zorganizowaną, aktywną osobą, która uwielbia pomagać innym. Mam licencjat z biznesu i planowania eventów. Jednak najbardziej lubię uczyć, pomagając ludziom wyjść poza strefę ich komfortu.

Agnieszka Mucha

Lektor - dzieci, młodzież, indywidualne

Jestem osobą pozytywną, komunikatywną i kreatywną. Moja dewiza to uśmiech i życzliwość. Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi ogromną satysfakcję, a język angielski jest moją pasją, którą staram się również zaszczepić u dzieci. Zetknęłam się z językiem angielskim jako dziecko, ale z jakiegoś powodu nie mogłam kontynuować kursu, czego bardzo do tej pory żałuję. Aby nauczyć się perfekcyjnie języka angielskiego po studiach postanowiłam wyjechać do Wielkiej Brytanii, gdzie spędziłam 12 lat.

Uczęszczałam tam do szkół, pracowałam, wyszłam za mąż za Brytyjczyka oraz urodziłam moją córkę Nadię, która jest dwujęzyczna. Przez wiele lat pracowałam w dziedzinach księgowości i finansów w języku angielskim, posługując się również językiem biznesu. Dzięki mojej biegłości językowej przeżyłam również moja roczną przygodę w Dubaju. Chęć do nauczania obudziła się we mnie około 8 lat temu, kiedy to postanowiłam zrobić kurs CELTA w Konsulacie Brytyjskim, nastepnie Pedagogiczne Studia Podyplomowe uprawniające do roli nauczyciela.

Zdobyłam 4-letnie doświadczenie jako lektor w Szkole Języków Obcych BabelPort w Chrzanowie oraz prowadząc zajęcia z jęz. angielskiego w domu. Dbam również o ciągły rozwój zawodowy i osobisty starając się w ten sposób doskonalić moje lekcje.

Joanna Jarosz

Lektor – dorośli, młodzież

Angielski jest u mnie obecny cały rok: kończę studia na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie Jagiellońskim, a wakacje od wielu lat jeżdżę z młodymi ludźmi na obozy jako wychowawca. Moja pasja do języków łączy się z miłością do podróżowania, poznawania nowych kultur i ludzi. Jestem zakochana w małych nadmorskich miasteczkach Irlandii.

Pamiętam, że od dziecka chciałam zostać nauczycielem. Marzyłam o tym, by pomagać i stać się kimś, kto mógłby być wzorem dla innych. Wierzę, że to wyjątkowy zawód, dzięki któremu można zmieniać świat: nie gwałtownie i spektakularnie, ale stopniowo, przez małe, codzienne czynności, dzieląc się tym, co mamy najlepsze – naszą wiedzą i pasją. W Extra English uczyłam się angielskiego jako mała dziewczynka, a teraz już po drugiej stronie, jako lektorka, mogę zdobywać doświadczenie i realizować swoje marzenie związane z zawodem nauczyciela.

Maciej Mielus

Lektor – zajęcia indywidualne/egzaminy

Jestem absolwentem filologii angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z językiem angielskim mam styczność od wczesnego dzieciństwa. Pochodząc z rodziny o nauczycielskich tradycjach, naturalnym więc krokiem było dla mnie przekazywanie swojej wiedzy dalej.

Języka angielskiego uczę się całe życie, a nauczam od pięciu lat. W tym czasie miałem okazję zdobyć doświadczenie w pracy z różnymi grupami wiekowymi, jak i z powodzeniem uczyć języka angielskiego w kontekstach zawodowych. Nauczanie traktuję jako swoją pasję i powołanie. Wierzę, że dobry nauczyciel rozwijając wiedzę i umiejętności uczniów naprawdę jest w stanie uczynić ich przyszłość lepszą.

Chcesz rozpocząć naukę angielskiego?